Lynx Optique oraz FunFit II to pierwsze punkty usługowe spoza sektora detalicznego, które zdecydowały się na wdrożenie Oney Raty. W przypadku pierwszej firmy rozwiązanie dostępne jest we wszystkich 21 salonach optycznych klienta. Usługa Oney Raty jest ponadto dostępna w sieciach Decathlon, Auchan oraz Leroy Merlin.

Oney Raty w Lynx Optique i FunFit II

Na stronie oneyraty.pl podaje się potrzebą kwotę i liczbę rat oraz wypełnia krótki wniosek. Po zaakceptowaniu umowy klient otrzymuje specjalny kod, który kasjer autoryzuje na dedykowanej platformie Oney dostępnej przez www. Następnie rejestruje transakcję w swoim systemie kasowym i w ten sposób odbywa się płatność. Średnio proces uzyskania pożyczki zajmuje 7 minut.

Proces w całości odbywa się online. Klientowi wystarczy link do strony oneyraty.pl. Partner autoryzuje płatność za pomocą platformy Oney dostępnej przez www. Dzięki temu rozwiązanie ma być proste do wdrożenia zarówno w dużych sieciach, jak i małych sklepach czy punktach usługowych niezależnie od branży.

Partnerem odpowiedzialnym za dostarczenie rozwiązania pożyczkowego jest Smartney. To młody fintech, również należący do Grupy Oney.