Orange Bank działa obecnie we Francji i w Hiszpanii, gdzie łącznie posiada około 1,6 mln klientów. Obecnie jest jednym z największych neobanków we Francji. Firma podaje, że każdego miesiąca pozyskuje 40 tys. nowych użytkowników.

Kapitał Orange Banku zwiększył się o 230 mln euro

Pomimo tego Orange Bank wciąż nie zarabia. Francuski telekom ma jednak nadzieję, że jego challenger bank niedługo osiągnie rentowność. W I połowie 2021 roku zysk bankowy netto miał wzrosnąć o 57% w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku. Dodatkowo od roku 2018 ograniczono koszty zarządzania o 35%.

Teraz Orange Bank został dokapitalizowany kwotą 230 mln euro. Dodatkowo francuski telekom posiada już 100% udziałów w banku – po tym jak odkupił je od ubezpieczyciela Groupama. Kwota transakcji nie została jednak ujawniona.

Orange Bank chce rozwijać się m.in. poprzez akwizycje fintechów. Na początku roku przejął on francuski fintech Anytime, dzięki czemu może zaoferować swoje usługi firmom z sektora MŚP. Teraz celem banku jest rozwijanie usług kredytowych i ubezpieczeniowych.

Orange Bank zakończył działalność w Polsce w 2018 roku – po tym jak nie przedłużono współpracy z mBankiem (w ramach projektu Orange Finanse). Na razie nie wiadomo kiedy bankowe usługi od francuskiego telekomu miałyby znów pojawić się nad Wisłą. W 2018 roku ówczesny prezes Orange Polska Jean-Francois Fallacher mówił, że bank ma wznowić działalność w Polsce w 2021 roku. Wygląda jednak na to, że nie uda się dotrzymać tego terminu.