Pierwsze maszyny trafiły do Centrum Zdrowia Dziecka, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz Szpitala Świętej Trójcy w Płocku. Paczkomat zostanie również zainstalowany w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Urządzenia będą również zlokalizowane w kolejnych kilkunastu szpitalach w Polsce, z którymi rozmowy są finalizowane.
InPost stawia paczkomaty w szpitalach
Opiekunowie naszych pacjentów mogą odbierać i nadawać przesyłki o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia ze szpitala. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza dla tych osób, którzy przebywają w szpitalu przez dłuższy okres – a są oddziały, gdzie pobyt wynosi nawet kilka tygodni – mówi Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
W komunikacie InPost czytamy także, że umieszczenie paczkomatu w szpitalu zapewnia szybki i dyskretny odbiór przesyłek przez personel medyczny i pacjentów, ograniczając ruch wewnątrz placówki – co sprzyja bezpieczeństwu sanitarnemu. Z urządzenia można korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, nadając i odbierając swoje paczki.
Szpitale to kolejne po lotniskach lokalizacje, w których pojawiają się paczkomaty – ostatni pisaliśmy o umieszczeniu maszyny na lotnisku w Poznaniu. To kolejne lotnisko po Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, które oferuje wysyłkę przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa. Paczkomat na lotnisku umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres.