Paczkomat InPost znajduje się w Hali Odlotów, a zapakowanie i nadanie przesyłki ma zajmować zaledwie kilka minut – czytamy w komunikacie.

Paczkomat InPost dostępny na lotnisku w Poznaniu

Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli bezpieczeństwa, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce paczkomatu.

Przesyłkę nadaje się przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat na lotnisku umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres. Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu, pasażer będzie mógł przejść kontrolę bezpieczeństwa.

Porty lotniczy w Poznaniu jest kolejnym lotniskiem w Polsce, po Warszawie, Katowicach i Wrocławiu, gdzie pasażerowie mogą skorzystać z usługi firmy InPost w przypadku zakwestionowania przedmiotu w bagażu podręcznym podczas kontroli bezpieczeństwa.

– Cieszę się, że nasi klienci z entuzjazmem przyjęli tę nową usługę na lotniskach. Rozwiązuje ona częsty problem dotyczący konieczności wyrzucenia wartościowych przedmiotów, których nie można wnieść na pokład samolotu – mówi Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.