Od kwietnia 2022 roku turyści mają możliwość zakupu biletów wstępu na trasy turystyczne objęte limitem wejść tj. Błędne Skały i Szczeliniec Wielki oraz na wjazd na parking przy trasie turystycznej Błędne Skały. Wspomniany limit wynosi obecnie 400 osób na godzinę, na każdą z tras. Wszystkie bilety z określonych limitów na daną godzinę są już dostępne do kupienia online.

Bilety online pomogą uregulować ruch turystyczny

Włączając możliwość zakupu biletów online, Park Narodowy Gór Stołowych chce regulować ruch na popularnych trasach turystycznych. Weryfikacja biletu zakupionego przez internet polega na okazaniu kodu QR (w telefonie lub na wydruku) przy kasie znajdującej się przed wejściem na trasy turystyczne Błędne Skały i Szczeliniec Wielki.

– Nasz Park, szczególnie w szczycie sezonu turystycznego, miał dotychczas problem z obsłużeniem odwiedzających w godzinach szczytów, których ruch kumulował się w godzinach przedpołudniowych. Działało to również na niekorzyść turystów, którzy aby zakupić bilet do Parku musieli odczekać dłuższy czas w kolejce, a na szlaku spotykali gwarny tłum – wyjaśnia Barbara Cerekwicka z Parku Narodowego Gór Stołowych.

– W związku z wprowadzeniem limitów wejść na trasę turystyczną, Park rekomenduje zakupy biletów drogą internetową, z odpowiednim wyprzedzeniem. Sprzedaż online gwarantuje turystom, że kupując bilet online, na pewno będą mogli wejść. Zakup online usuwa bowiem ryzyko, że z uwagi na limity dojdzie do sytuacji, że odwiedzający nie będą mieli możliwości zakupu biletu w kasie – mówi Damian Kuprowski z Blue Media.

Szybkie płatności elektroniczne za zakup biletów wstępu do Parku Narodowego Gór Stołowych wdrożyła spółka Blue Media we współpracy z Droplabs. Podobne rozwiązanie funkcjonuje również od maja 2020 r. w Tatrzańskim Parku Narodowym.