Payback Pay pozwala płacić za zakupy w partnerskich sklepach stacjonarnych programu i jednocześnie zbierać punkty Payback. Dzięki tej funkcjonalności, użytkownik może zapłacić, m.in. za zakupy spożywcze w sklepach Kaufland, tankowanie na stacji bp, karmę dla swojego zwierzaka w Maxi Zoo, produkty budowlane w Mrówce czy bilet na seans do Multikina i automatycznie poszerzyć pulę punktów na swoim koncie.

Payback Pay – nowości w aplikacji mobilnej

Z płatności mogą korzystać użytkownicy najnowszej wersji aplikacji Payback na Android i iOS, którzy jednocześnie są użytkownikami Google Pay lub Apple PAY oraz mają kartę debetową lub kredytową dodaną do Portfela Google lub Apple Wallet.

Dodatkowo, w aplikacji Payback wprowadzono kalkulator punktów. Pozwala on sprawdzić, ile punktów zdobędziemy za zakupy. Kalkulator jest dostępny dla wszystkich użytkowników aplikacji, bez względu na rodzaj urządzenia czy system operacyjny. Pozwala również oszacować, o ile więcej punktów zyskamy, jeśli przed zakupami aktywujemy kupon do danego sklepu.

Jak korzystać z kalkulatora? Wystarczy, że uczestnik programu wpisze wartość zakupów, wybierze sklep, w którym robi zakupy, a następnie wybierze rodzaj kuponu.