Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju to nagroda popularyzująca autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji podnoszących standard życia. Do tego grona dołączył fintech z Wrocławia PayEye.

Nagroda dla innowatorów

Ze względu na obecne obostrzenia związane z koronawirusem Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju wręczona została laureatom w kameralnym gronie. Od 2016 r. wyróżnione zostają osoby, zespoły i organizacje, które realizują badania, projekty i inwestycje z myślą o wdrożeniu ich na rynek, aby służyły społeczeństwu.

Wcześniej PayEye otrzymało również nagrodę 30 kreatywnych Wrocławia i dotację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Płać okiem we Wrocławiu

PayEye to polski fintech, który opracował pierwszy na świecie komercyjny, pełny ekosystem płatniczy, oparty na biometrii tęczówki oka. Pierwsza faza projektu pilotażowo jest realizowana we Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach i dostępna jest w blisko 130 miejscach, a liczba punktów, w których można dokonywać płatności okiem stale rośnie.

Do grona miejsc, które wzbudzają największe zainteresowanie, gdzie pojawił się system płatności okiem w ostatnim czasie należą m. in. wrocławski Aquapark, MPK Wrocław, czy AC Hotel by Marriott Wrocław, działający w ramach największej na świecie międzynarodowej sieć hoteli Marriott International.

W kolejnych etapach projekt dostępny będzie w największych miastach w Polsce, Europie i na świecie.

Aplikacja już do pobrania

PayEye od kwietnia dostępny jest w aplikacji mobilnej na platformy Android, iOS oraz w Huawei App Gallery.

Aplikacja PayEye zapewnia dostęp do finansów w dowolnym miejscu oraz czasie. Nowa aplikacja umożliwia m.in. sprawdzenie historii płatności, czy stanu konta.

Pozwala również na rejestrację użytkowników zainteresowanych płatnością okiem. Wcześniejsza procedura rejestracji i weryfikacji nowych użytkowników z dotychczasowej strony www została przeniesiona do aplikacji. Dzięki temu jest w dużej mierze zautomatyzowana oraz skrócona. Oparto ją o zdjęcia dokumentu tożsamości i selfie, a cały proces weryfikacji zajmuje około 2-3 minuty.

Oprócz doładowania przelewem tradycyjnym, konto do płacenia okiem można również zasilić bezpłatnie dzięki szybkim płatnościom, możliwe są również przelewy P2P.

Fintech pracuje nad kolejnymi wersjami aplikacji. Zapowiadają m.in. funkcjonalności, które umożliwią szybszy rozwój bazy użytkowników, a także pozwolą na wdrożenia płatności w e-commerce, jak również wygodniejszego doładowania konta.

Właśnie na rozwoju e-commerce z pomocą biometrii chce się skupić PayEye w drugiej połowie 2021 roku Przewagą – jak zapowiada fintech – my być m. in. krótsza ścieżka zakupowa.