Wrocławski Hotel AC by Marriott udostępnił usługę płatności spojrzeniem dostarczaną przez PayEye. Przypomnijmy, że fintech płatniczy oferuje terminale umożliwiające autoryzację płatności poprzez odczytanie tęczówki oka. Innymi słowy, za pokój w hotelu Marriott można zapłacić spojrzeniem.

Innowacje płatnicze w branży hotelarskiej to nic nadzwyczajnego. Warszawski Marriott był pierwszym hotelem w Polsce, który umożliwił opłacenie pobytu za pomocą karty prawie 30 lat temu. Na razie usługa PayEye dostępna jest we wrocławskim Hotelu AC by Marriot Wrocław, który mieści się w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy niedaleko Narodowego Forum Muzyki.

– Sama marka AC by Marriott lokuje się w czterogwiazdkowym segmencie lifestyle i jest otwarta na nowe technologie. Nasi goście mają możliwość check in oraz check out online, mogą również otwierać drzwi swoich pokoi własnym telefonem, co ułatwia specjalna aplikacja. Teraz robimy kolejny krok i wprowadzamy płatności okiem. Innowacje doskonale wpisują się nie tylko w DNA naszej działalności, ale również w potrzeby naszych klientów. A ci podążają za nowościami i chętnie korzystają z nowinek technicznych zwłaszcza w czasie pandemii – mówi Aneta Jeton-Szotek, dyrektor generalna wrocławskiego AC Hotel by Marriott.

PayEye rozwija sieć we Wrocławiu i okolicach

Fintech PayEye to wrocławski startup płatniczy, który jako pierwszy na świecie wprowadził biometrię oka do komercyjnego zastosowania w płatnościach. Spółka konsekwentnie zwiększa sieć akceptacji, na razie głównie w rodzimym Wrocławiu np. niedawno firma wprowadziła swoje terminale do wrocławskiego Aquaparku. Obecnie terminale PayEye znajdziemy w ok. 70 lokalizacjach w stolicy Dolnego Śląska i jej najbliższych okolicach. Niedawno firma postawiła też na łatwiejszy onboarding m.in. rejestrację na selfie.

– Płatność, którą możemy zrealizować bez konieczności posiadania portfela, karty, telefonu, czy też żadnego innego akcesorium to kierunek, którego nie da się już zmienić. Odchodzenie od gotówki, to trend, który przyspieszyła pandemia koronawirusa i sprzyja rozwojowi naszego biometrycznego systemu płatniczego. PayEye wdrożył właśnie w okresie pandemii pierwszą na świecie płatność okiem i cieszymy się, że do tego grona dołączą bardzo ważni dla nas klienci AC Hotel Wrocław. Mam nadzieję, że obostrzenia, które dotykają branżę hotelarską wkrótce znikną i pozwolą jeszcze pełniej korzystać z nowinek, które ułatwiają nam życie – mówi Krystian Kulczycki, prezes wrocławskiego fintechu PayEye.

/Fintek.pl