Można je także wypłacić w ponad 4,6 tys. placówek Poczty Polskiej, czy wybrać dostarczenie prosto do domu odbiorcy. To dobra wiadomość dla ponad 21 milionów Polaków mieszkających za granicą. Rozwiązanie PayPal jest już dostępny na 32 europejskich rynkach, a w sumie usługa pozwala na przesyłanie pieniędzy do ponad 130 różnych krajów.

Ekspresowe przelewy międzynarodowe Xoom od PayPal

Rynek osobistych międzynarodowych przelewów pieniężnych jest wyceniany na około 689 mld dolarów. Tylko w 2018 roku ok. 7,37 mld dolarów (28 mld złotych) trafiło do Polski, co jest odpowiednikiem 1,3% polskiego PKB – podaje PayPal. W samej Wielkiej Brytanii mieszka ponad 9,3 milionów imigrantów, w tym niemalże milion Polaków.

Przelewy przez Xoom na konto bankowe prowadzone w polskich złotych (m.in. w Banku Pekao, PKO Banku Polskim czy Santander) są dostępne następnego dnia roboczego, a gotówkę można odebrać w ciągu paru minut w jednym z ponad 4,6 tys. oddziałów Poczty Polskiej. Istnieje również możliwość dostarczenia pieniędzy bezpośrednio do domu odbiorcy. W przypadku Wielkiej Brytanii, można również przelać środki przez Xoom na polski numer telefonu.

W ramach jednej transakcji, klienci Xoom mogą przesłać kwotę o maksymalnej wysokości ok. 42 tys. złotych (8,9 tys. funtów). Ponadto użytkownicy PayPal mogą przekazać środki znajdujące się na karcie kredytowej, debetowej, a także na koncie bankowym. Przebieg transakcji można śledzić dzięki SMS-om, e-mailom lub informacjom dostępnym w aplikacji oraz na stronie.