Klient za pośrednictwem nowej usługi może rozłożyć płatność na 3 nieoprocentowane raty, z których pierwszą z nich opłaci dopiero za 30 dni od zakupu. Na spłatę kolejnych rat ma odpowiednio 60 i 90 dni. Podobne rozwiązanie zaoferował także fintech Twisto – w jego przypadku pierwszą ratę należy uregulować do 15 dnia następnego miesiąca.

Fintech PayPo udostępni raty 0% już na początku grudnia

Usługa “Podziel na 3” uruchomiona zostanie w pierwszych sklepach już w grudniu. Będzie ona dostępna zarówno online, jak i offline – w sklepach stacjonarnych. W podstawowej wersji usługa “Podziel na 3” będzie automatycznie rozkładać płatność na 3 części 0%, jednak w niektórych sklepach może pojawić się inna liczba rat.

– Końcowy kształt usługi będziemy ustalać indywidualnie z każdym sklepem partnerskim i może się on różnić, np. liczbą rat u danego sprzedawcy, uwzględniając specyfikę branży i potrzeby klienta – mówi Radosław Nawrocki, CEO w PayPo.

W przyszłym roku PayPo ma rozpocząć działalność także na rynkach zagranicznych, co oznacza, że usługa „Podziel na 3” będzie dostępna również poza granicami Polski.