Kwota transakcji nie została ujawniona. Paysafe to brytyjska firma zajmująca się płatnościami online. Oferuje około 70 rodzajów płatności w 40 walutach. Z kolei niemiecki Viafintech udostępnia rozwiązanie określane mianem „mobilnego bankomatu”.

Fintech Paysafe przejmuje niemiecki Viafintech

Dzięki tej transakcji fintech Paysafe zamierza rozszerzyć swoją działalność na region DACH (kraje niemieckojęzyczne) oraz rozwijać nowe usługi płatnicze. Sam Viafintech powstał w 2011 roku, a jego główna siedziba mieści się w Berlinie. Firma działa także na pięciu innych rynkach w Europie i planuje ekspansje na kolejne (chodzi między innymi o Polskę).

Flagowym produktem Viafintech jest „mobilny bankomat”, dzięki któremu klient może dokonać depozytu lub wypłaty w pobliskim sklepie. W tym celu nie potrzebujemy karty płatniczej – wystarczy kod kreskowy generowany z poziomu aplikacji mobilnej. Teraz dzięki akwizycji oba podmioty mają nadzieje na dalszy rozwój swojego biznesu oraz tworzenie nowych usług – w Europie i na innych kontynentach.

Wcześniej Paysafe dokonało przejęć w regionie Ameryki Łacińskiej. Chodzi o akwizycje takich spółek jak PagoEfectivo i SafetyPay (za 441 mln USD).

Paysafe zadebiutowało także na nowojorskiej giełdzie. Na koniec zeszłego roku wycena fintechu oscylowała w granicach 9 mld USD.