Od ponad dwóch lat w Banku Pekao działa serwis edukacyjny „Strefa Seniora”. Zachęca on osoby starsze do aktywnego korzystania z internetu, w tym również do bankowania online. Teraz bank chce pomóc Polakom lepiej zrozumieć, czym są produkty kredytowe i jak działają.

Bank Pekao udostępnia „Poradnik Kredytowy”

W poradniku zostały zawarte odpowiedzi na nurtujące kredytobiorców pytania m.in.: z czego składa się rata kredytu, czy warto wybrać stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego, jak można się przygotować do zaciągnięcia nowego kredytu, jak zoptymalizować spłaty np. poprzez nadpłaty.

Szczegółowo i w przystępny sposób przybliżony został także proces wnioskowania o kredy hipoteczny. „Poradnik kredytowy” wyjaśnia w szczególności jakie są zasady spłaty, jakich dokumentów potrzebuje klient, a także jak obliczyć własną zdolność kredytową. Bank Pekao deklaruje, że w niedalekiej przyszłości poszerzy tę sekcję edukacyjną o kolejne produkty kredytowe.

„Poradnik Kredytowy” jest dostępny na portalu internetowym Pekao pod adresem: https://www.pekao.com.pl/poradnik-kredytowy.html

Przypominamy, Bank Pekao od niedawna oferuje kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Kredytobiorca nie musi mieć wkładu własnego dzięki gwarancji BGK, z którym bank podpisał umowę o współpracy. Gwarancja może wynieść od 10% do 20% poniesionych wydatków, maksymalnie do 100 tys. zł.