— Za nami pierwszy poważny sukces venty.pl. Jest to kolejny z projektów, jakie realizujemy w sektorze fin-tech, ale pierwszy, z którym planujemy wyjść na rynek unijny. – mówi Grzegorz Szulik, właściciel Venty Sp. z o.o.

Venty.pl odnosi pierwsze sukcesy

Kilkunastu inwestorów zdecydowało się wesprzeć projekt Daglezja Residence kwotą ok. 1 330 000 PLN w niewiele ponad 30 dni. Co więcej, udało się także przekroczyć cel minimalny zbiórki o 5%. Sama platforma została całkiem niedawno uruchomiona, a jej model inwestycyjny opiera się na pożyczkach udzielanych projektodawcom przez inwestorów on-line. Venty.pl jest także wyposażona w prawne narzędzia zabezpieczające prowadzone transakcje i nosi się z zamiarem wejścia na rynek europejski.

Jak na razie próg wejścia ustalono na poziomie 1 000 PLN. Ma to za zadanie ułatwiać inwestorom dywersyfikację swojego portfela. Obniżenie progu dostępu dla inwestorów ma się również przełożyć na zwiększenie szans uzyskania potrzebnego finansowania złożonego projektu. Oprocentowanie udzielanych pożyczek jest ustalane indywidualnie, a spółka zapowiada konkurencyjny poziom zysku – czytamy w komunikacie.

— Pierwsza zakończona powodzeniem zbiórka za nami, a w najbliższych dniach światło dzienne ujrzą kolejne projekty naszych klientów. Postawiliśmy na crowdfunding pożyczkowy i wszystko wskazuje na to, że to dobry kierunek. Autorzy projektów potrzebujących finansowania pozostają ich jedynymi właścicielami, a inwestorzy mają szansę na atrakcyjny zysk na z góry określonych warunkach zarówno kwotowych, jak i terminowych. — mówi Bartłomiej Małota, Prezes Zarządu Venty Sp. z o.o.