Do tej pory PKN Orlen brał udział w programach akceleracyjnych prowadzonych przez zewnętrzne podmioty. Chodzi o takie inicjatywy jak Pilot Maker Elektro ScaleUp czy Space3ac Scale Up II. Spółka zweryfikowała około 1000 rozwiązań oferowanych przez startupy, część z nich wdrażając komercyjnie.

Akcelerator dla startupów od PKN Orlen

Wśród ciekawych, innowacyjnych wdrożeń PKN Orlen można wymienić aplikację mobilną Orlen Pay (pozwalającą na płatności za paliwo przy dystrybutorze), czy system sztucznej inteligencji rozpoznający tankowane pojazdy (współpraca ze startupem Veturai, nawiązana w ramach GovTech Polska).

PKN Orlen współpracuje także z fintechem Symmetrical, testując możliwość oferowania zaliczek pracowniczych na żądanie. Wystarczy kilka prostych kliknięć w aplikacji mobilnej, aby dokonać wypłaty środków bezpośrednio na rachunek bankowy pracownika, już od pierwszego dnia miesiąca.

Teraz koncern postanowił postawić na swój własny akcelerator dla startupów. W celu sprawnego powołania akceleratora, PKN Oorlen, w ramach postępowania RFP, poszukuje partnera posiadającego międzynarodowe doświadczenie i sieć kontaktów z polskimi i zagranicznymi organizacjami należącymi do ekosystemu startupów. Podmiot ten będzie pełnił rolę operatora korporacyjnego akceleratora PKN Orlen – czytamy w komunikacie.

Więcej informacji dotyczących postępowania dostępnych jest na platformie zakupowej Connect: https://connect.orlen.pl/app/outRfx/222517/supplier/status.

/RT