Wśród najpopularniejszych operacji, które może zrealizować firma znajdują się m.in. zlecanie paczek przelewów, pobieranie wyciągów oraz historii transakcji. Taka automatyzacja ma ułatwiać pracę działów finansowo-księgowych, a ponadto dać firmie realne korzyści w postaci oszczędności czasu potrzebnego na wykonanie operacji, ograniczenia błędów i szybkiego dostępu do informacji o finansach.

Integracja systemów PKO BP i Soneta

Teraz klienci korporacyjni PKO Banku Polskiego, którzy korzystają z systemu ERP enova365, mogą zlecać przelewy bezpośrednio w swoim systemie, bez konieczności logowania do iPKO biznes. Dzięki temu każda firma, która korzysta z obu tych programów może znacznie uprościć czynności finansowo- księgowe.

– Rozpoczęliśmy długofalowe prace nad integracją banku z systemami finansowo-księgowymi. Ich celem jest umożliwienie na przykład realizacji przelewów i pobierania wyciągów bezpośrednio z systemu FK klienta. We współpracy z naszym partnerem – firmą Soneta – pierwsze takie rozwiązanie właśnie udostępniliśmy klientom korzystającym z iPKO biznes i pracującym w środowisku enova 365 – mówi Mariusz Dąbrowski, dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych w PKO Banku Polskim.

– Obszar finansowy, w którym na rachunkach bankowych występują masowo transakcje, zarówno przychodzące, jak i wychodzące to jest zawsze pierwszy obszar, w którym firmy wdrażające oprogramowanie szukają automatyzacji. Dzięki zastosowaniu bezpośredniej komunikacji elektronicznej systemu ERP z systemem bankowym znacząco skraca się czas potrzebny na obsługę płatności oraz zmniejsza ryzyko popełnienia błędu – komentuje Agnieszka Opalińska, ekspert projektu Księgowość, odpowiedzialna w Soneta Sp. z o.o. za rozwój funkcjonalności Webservice.