Przekazane przez bank oraz zebrane od darczyńców pieniądze trafią do 48 Domów Samotnej Matki w całej Polsce. Zbiórka potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

Rusza „Bank Dobrych Serc” od PKO BP

Klienci PKO Banku Polskiego mogą wpłacić dobroczynne datki w aplikacji mobilnej IKO i w serwisie internetowym iPKO. W IKO trzeba wybrać z głównego menu „Więcej” i „Pomagaj z nami”, a następnie „Pomagaj z Fundacją PKO Banku Polskiego” i „Domy samotnej matki”.

W serwisie iPKO można łatwo skorzystać z wypełnionej formatki przelewu „Wpłacam darowiznę w iPKO”, dzięki temu pieniądze natychmiast trafią wprost na konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Wystarczy wpisać kwotę i potwierdzić przelew.

Osoby, które nie mają konta w PKO Banku Polskim mogą zlecić przelew z innego dowolnego banku na rachunek Fundacji PKO Banku Polskiego z tytułem „Domy samotnej matki”. Numer konta to: 66 1020 1068 0000 1902 0400 5708.

W spocie telewizyjnym, który będzie emitowany w przedświątecznym tygodniu (19-24 grudnia) występuje dziecięcy zespół Małe TDG, śpiewając swój przebój „Góry do góry” w świątecznej aranżacji. W tym samym czasie co w telewizji, kampania „Bank Dobrych Serc” będzie też prowadzona w radiu i internecie, a w internecie kontynuowana także w styczniu.