PKO Leasing wdrożył nowe narzędzie, którego celem jest rozszerzenie zakresu zdalnej obsługi klienta na etapie finalizacji umów leasingowych. Dzięki platformie Autenti podpisywanie umów zdalnie za pomocą podpisu kwalifikowanego (mSzafir, SimplySign, InfoCert) ma być jeszcze prostsze i szybsze.

PKO Leasing nawiązuje partnerstwo z Autenti

Klienci i dostawcy mają możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego za pomocą wideoweryfikacji oraz wglądu do przesłanej przez doradcę dokumentacji, bez konieczności złożenia odręcznego podpisu. Grupa oferuje ponadto możliwość podpisania umowy leasingowej podpisem kwalifikowanym z wykorzystaniem Autenti w procesie leasingowania przedmiotów PKO Leasing Online, dostępnych w sklepach e-commerce. Z tej usługi skorzystało już ponad 75 proc. klientów.

Już od początku 2020 roku klienci PKO Leasing mogą podpisywać wnioski o finansowanie, umowy leasingu i pożyczki oraz aneksy do tych umów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir. Kolejnym działaniem usprawniającym proces zdalnej obsługi klienta jest wykorzystanie platformy Autenti, dzięki której obieg dokumentów i finalizacja procesu zawierania umów są w pełni zdigitalizowane, zaś klient może podpisać umowę leasingową podpisem kwalifikowanym, obsługiwanym na platformie.

Dzięki Autenti klient może podpisać dokumenty online w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i na wybranym urządzeniu – komputerze, tablecie, smartfonie. W ramach oferowanej usługi możliwe jest zdobycie przez klienta podpisu kwalifikowanego, bez względu na to, gdzie posiada rachunek bankowy. Dane i tożsamość klienta potwierdzane są przez Autenti podczas wideoweryfikacji i na tej podstawie wydawany jest podpis.

Dotychczas jedyną opcją zawarcia umowy było odebranie i podpisanie dokumentów dostarczonych przez kuriera. Dzięki nowej usłudze dopełnienie formalności może odbyć się w pełni zdalnie.