By skorzystać z usługi Autopay, użytkownicy aplikacji mobilnej VeloBanku aktywują ją w aplikacji mobilnej banku. Następnie uzupełniają dane pojazdu i wskazują konto, z którego pobierane będą środki.

Płatności za autostrady w aplikacji mobilnej VeloBanku

System obsługiwany jest na dwóch skrajnych pasach z lewej strony jezdni. Dzięki technologii rozpoznawania tablic rejestracyjnych, podróżujący nie muszą zatrzymywać się na bramkach. Numery są odczytywane w sposób automatyczny, po czym bramka jest otwierana, a środki pobierane z konta wskazanego w aplikacji.

Automatyczne płatności na A2 są dostępne w aplikacji mobilnej VeloBanku od 22 kwietnia. Już wcześniej, dzięki współpracy z fintechem Autopay użytkownicy aplikacji VeloBanku mogli korzystać z automatycznych płatności za przejazdy odcinkami autostrad A1 i A4. W przypadku A1 AmberOne na odcinku między Gdańskiem a Toruniem, a na A4 między Katowicami i Krakowem. Ponadto, klienci banku mogą za pośrednictwem Autopay nabywać także winiety do sześciu krajów europejskich.

Z raportu Autopay – “Podróże samochodowe Polek i Polaków 2024” – wynika, że coraz więcej polskich kierowców korzysta z autostrad, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Prawie połowa Polek i Polaków zadeklarowała, że przemieszczała się autostradami kilka razy w ciągu minionego roku. To o 5 p. proc. wskazań więcej w porównaniu z 2023. Spośród osób, które podróżujących za granicę, z autostrad raz lub kilka razy korzystało łącznie 69 proc. badanych.

Niedawno pisaliśmy, że płatności Autopay za przejazdy A2 pojawiły się w aplikacji w Santander mobile. Kierowcy nie muszą zatrzymywać się na bramkach dzięki technologii videotollingu.

Z kolei VeloBank wdrożył ostatnio nową usługę faktoringu z regresem. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, które stosują odroczone terminy płatności wobec swoich partnerów i chcą poprawić płynność finansową firmy.