Zebra Pay ma być unikalnym rozwiązaniem, ponieważ działa w oparciu o standardowe usługi Google Mobile Services (GMS) i najnowszą wersję Android OS. Umożliwia firmom przyjmowanie płatności na komputerach mobilnych i tabletach Zebra, przekształcając je w terminale płatnicze, dzięki rozwiązaniu oparty na SPoC/COTS – czytamy w komunikacie.

Płatności Zebra Pay debiutują na polskim rynku

Zebra Pay jest dostępna w komputerach mobilnych Zebra z serii TC5x i TC7x oraz tabletach ET4x. Rozwiązanie rozszerza możliwości płatności mobilnych na kompatybilnych urządzeniach o obsługę kolejek, sprzedaż wspomaganą, sprzedaż w lokalizacjach tymczasowych, na parkingach i w terenie, a także zmniejsza potrzebę obsługi wielu urządzeń przez sprzedawców.

Rozwiązanie jest zbudowane zgodnie ze standardami PCI i posiada certyfikat EMV Level 3. Współpracuje również ze wszystkimi głównymi sieciami kart kredytowych i metodami płatności, w tym bezdotykową technologią NFC, chipem i paskiem magnetycznym – wyjaśnia firma w komunikacie.

Zebra Pay jest certyfikowana wraz z operatorem Global Payments w regionie EMEA i Worldpay  w Ameryce Północnej – z dodatkowymi agentami rozliczeniowymi, w tym, w najbliższej przyszłości, firmą Fiserv. Umożliwi to szybkie wdrożenia systemu bez opłat za tworzenie nowych systemów softwarowych lub opłat początkowych. Jest to również rozwiązanie Visa Ready, spełniające wymagania Visa w zakresie optymalnej akceptacji płatności w punktach sprzedaży – czytamy w komunikacie.