System przelewów natychmiastowych KIR działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Pozwala na błyskawiczny transfer środków między kontami w różnych bankach.

Express Elixir coraz popularniejszy

– Polska jest jednym z liderów pod względem tempa rozwoju płatności natychmiastowych, które na naszym rynku stają się usługą powszechną. Klienci banków coraz częściej sięgają po Express Elixir, doceniając możliwość szybkiego transferu środków – mówi Wojciech Pantkowski, Wiceprezes Zarządu KIR. – Dołączenie kolejnego znaczącego uczestnika z sektora bankowości spółdzielczej jest ważnym krokiem w popularyzacji systemu – dodaje Wojciech Pantkowski.

– Dołączyliśmy do grupy banków, umożliwiających swoim klientom realizowanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, prowadzonym przez KIR. Klienci oczekują nowych rozwiązań dających im możliwość wykonywania pilnych płatności w czasie rzeczywistym. Cieszymy się z bardzo dobrej współpracy z KIR – mówi Mariusz Kumorek, Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.