Rundzie inwestycyjnej przewodziły Adit Venture Capital oraz Fasanara Capital. Dodatkowe inwestycje pochodzą od Fin Capital, Act Venture Capital i 1818 Ventures.

55 milionów USD na rozwój startupu

Playter ma na celu pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom poprzez ratalne opłacanie faktur za usługi. Teraz startup działający w Wielkiej Brytanii na rynku „kup teraz, zapłać później” w segmencie B2B, zamknął rundę o wartości 55 milionów dolarów, pozyskanych od takich firma jak Klarna, SoFi i Pipe.

Uruchomiona w zeszłym roku platforma pozwala firmom na odblokowanie do 300 000 funtów bez kosztów odsetkowych lub podziału przychodów przy abonamencie zaczynającym się od 550 funtów miesięcznie.

BNPL dla biznesu to zupełnie inna koncepcja niż BNPL B2C. W tej chwili bardzo niewiele zakupów B2B odbywa się online. Stworzyliśmy platformę, która daje firmom pełną kontrolę nad tym, jakie warunki płatności chcą mieć. Jednocześnie umożliwiamy płatności odroczone od 6 do 12 miesięcy, podczas gdy dostawcy otrzymują zapłatę w ciągu 24 godzin — powiedział Jamie Beaumont, założyciel i dyrektor generalny Playter.