Porozmawialiśmy przede wszystkim o drodze do współpracy współpracy pomiędzy BNP Paribas i Autenti oraz jakie są jej pierwsze efekty. W czasie pandemii rozwiązania oferowane przez fintech Autenti, czyli zdalne podpisywanie dokumentów, są niezwykle przydatne.

Współpraca BNP Paribas i fintechu Autenti

BNP Paribas współpracuje z Autenti od 2016 roku, kiedy to firma wygrała pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon. Dwa lata później rozpoczęła się współpraca biznesowa banku z fintechem polegająca na uruchomieniu pierwszego, w pełni cyfrowego procesu kredytowego. Kolejnym krokiem była inwestycja trzech banków w Autenti – PKO Banku Polskiego, BNP Paribas i Alior Banku.

W ciągu kilku ostatnich tygodni BNP Paribas wprowadził kilka rozwiązań opartych na platformie Autenti m.in. zdalne podpisywanie dokumentów bez konieczności ich fizycznej wymiany między bankiem a klientem. Z tej formy podpisu skorzystano już ponad 50 tys. razy. Od kwietnia z platformy self-service Autenti mogą korzystać zarówno klienci banku, jak i pracownicy przesyłający dokumenty w ramach wewnętrznych procedur.

Drugie istotne wdrożenie to umożliwienie zawarcia umowy leasingowej przy wykorzystaniu jednorazowego podpisu kwalifikowanego w oparciu o rozwiązanie chmurowe. Podpisanie wniosku oraz umowy odbywa się w salonie, poprzez wpisanie jednorazowego kodu sms na platformie Autenti zintegrowanej z aplikacją bankową. Wdrażane narzędzie upraszcza procedurę zawarcia umowy leasingu.

Z Michałem Miszułowiczem i Grzegorzem Wójcikiem rozmawiał Łukasz Piechowiak. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YouTube: