Partner serwisu Visa dla biznesu

Podcast BNP Paribas #1. Autenti – droga startupu do współpracy z wielkim bankiem

Fintek
Fintek
#Bankowość#BNP Paribas#Fintech#Podcasty Sfintechowani
Opublikowano: 18 maja 2020, 15:44 Aktualizacja: 21 maja 2020, 16:09

Zapraszamy na nowy cykl podcastów, realizowanych wspólnie z BNP Paribas. Na początek naszymi gośćmi byli Michał Miszułowicz, FinTech Cooperation Manager w BNP Paribas Bank Polska oraz Grzegorz Wójcik, CEO i Co-founder Autenti.

Podcast BNP Paribas #1. Autenti - droga startupu do współpracy z wielkim bankiem

Porozmawialiśmy przede wszystkim o drodze do współpracy współpracy pomiędzy BNP Paribas i Autenti oraz jakie są jej pierwsze efekty. W czasie pandemii rozwiązania oferowane przez fintech Autenti, czyli zdalne podpisywanie dokumentów, są niezwykle przydatne.

Współpraca BNP Paribas i fintechu Autenti

BNP Paribas współpracuje z Autenti od 2016 roku, kiedy to firma wygrała pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon. Dwa lata później rozpoczęła się współpraca biznesowa banku z fintechem polegająca na uruchomieniu pierwszego, w pełni cyfrowego procesu kredytowego. Kolejnym krokiem była inwestycja trzech banków w Autenti – PKO Banku Polskiego, BNP Paribas i Alior Banku.

W ciągu kilku ostatnich tygodni BNP Paribas wprowadził kilka rozwiązań opartych na platformie Autenti m.in. zdalne podpisywanie dokumentów bez konieczności ich fizycznej wymiany między bankiem a klientem. Z tej formy podpisu skorzystano już ponad 50 tys. razy. Od kwietnia z platformy self-service Autenti mogą korzystać zarówno klienci banku, jak i pracownicy przesyłający dokumenty w ramach wewnętrznych procedur.

Drugie istotne wdrożenie to umożliwienie zawarcia umowy leasingowej przy wykorzystaniu jednorazowego podpisu kwalifikowanego w oparciu o rozwiązanie chmurowe. Podpisanie wniosku oraz umowy odbywa się w salonie, poprzez wpisanie jednorazowego kodu sms na platformie Autenti zintegrowanej z aplikacją bankową. Wdrażane narzędzie upraszcza procedurę zawarcia umowy leasingu.

Z Michałem Miszułowiczem i Grzegorzem Wójcikiem rozmawiał Łukasz Piechowiak. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YouTube:


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

podcast-bnp-paribas-1-autenti-droga-startupu-do-wspolpracy-z-wielkim-bankiem