Point72 zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 23,1 miliardów dolarów (stan na 1 października 2021 r.) i zatrudnia ponad 1,800 pracowników w 14 lokalizacjach na całym świecie. Warszawskie biuro jest istotnym elementem strategii firmy. Point72 zakłada, że do 2023 r. stanie się ono największym oddziałem firmy poza Stanami Zjednoczonymi – czytamy w komunikacie.

Point72 poszukuje kolejnych pracowników w Warszawie

Istotnym obszarem działalności, na którym koncentruje się polski oddział firmy, jest technologia. Eksperci z warszawskiego biura wspierają zespoły Infrastructure, Back Office Technology, Data Engineering, Macro Technology i Equities Technology, a także pomagają w rozwoju innowacyjnych systemów i platform.

Aktualnie poszukiwani są specjaliści technologii m.in. DevOps Engineer, Macro Technology.NET developer, Lead Python Developer, Software Engineer BPM, Principal SQL Server Specialist i wielu innych. Point72 prowadzi także rekrutacje w innych działach, takich jak Finanse, Market Intelligence oraz Rekrutacja. Poszukiwani są wykwalifikowani kandydaci na stanowiska takie jak: Payroll Associate, Vendor Accounting Operations Associate, Finance Associate and Procurement Analyst oraz Data Engineer Web Scraping, a także Recruiting Coordinator i Technical Recruiter.

Członkowie zespołu Point72 od początku tego roku pracują w przestrzeni Browarów Warszawskich. Firma wynajęła blisko 3 000 mkw. powierzchni przy Warzelni – największym z biurowców wpisujących się w wielofunkcyjną inwestycję zrealizowaną przez Echo Investment na warszawskiej Woli.