Allegro Smart to usługa, dzięki której klienci mogą korzystać z darmowych i nielimitowanych dostaw do ponad 35 tysięcy punktów odbioru i automatów pocztowych, a także szybkiej dostawy kurierskiej. W ramach pakietu Smart dostępnych jest 100 mln ofert.

Allegro podsumowuje funkcjonowanie programu Allegro Smart

W październiku 2020 roku został uruchomiony Smart Student. Wszyscy studenci mogą aktywować Allegro Smart na stronie www.allegro.pl/smart/student. Oprócz podstawowych świadczeń w ramach programu studentom, w ramach 6-miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego i obniżonej ceny po jego zakończeniu, przysługują również dodatkowe korzyści od partnerów Allegro, takie jak zniżki na bilety FlixBus czy na bilety do Multikina.

Każdy klient może również wypróbować Allegro Smart, aktywując „Smart na Start”. Dzięki programowi w ciągu następnych 12 miesięcy może on za darmo 5 razy skorzystać z darmowych przesyłek i zwrotów, a także zyskuje dostęp do specjalnych okazji w Strefie Smart, festiwalu zakupowego Smart! Week (kolejna edycja już we wrześniu) czy też przedsprzedaży biletów na e-bilet.pl.

Co więcej, 15 lipca wystartowało Allegro Family. Dzięki możliwości tworzenia grup rodzinnych, ich członkowie mogą m.in. dzielić się korzyściami pakietu Smart! i pomagać sobie w zakupach. Dzięki temu aż 10 osób w grupie rodzinnej może korzystać ze Smarta!, płacąc za niego tylko raz i jest to taki sam koszt jak za indywidualny pakiet.

Obecnie przeważająca większość zakupów z ponad 100 milionów ofert z Allegro Smart dociera do klientów w 1-2 dni. Ponad 25 milionów oferuje dostawę już następnego dnia, a kilka milionów dotrze nawet tego samego dnia. Klienci Allegro Smart bez dodatkowych opłat przesyłki docierają do Paczkomatów również w weekendy – czytamy w komunikacie.

Z kolei użytkownicy Allegro Pay, posiadający pakiet Smart, mają też możliwość skorzystania z oferty specjalnej: zakupów na raty 3 x 0%.