Quantee to polski insurtech założony w 2018 roku. Udostępnia platformę do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych, z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji i machine learning. Dzięki Quantee podmioty z rynku ubezpieczeń mogą dopasować swoje modele taryfikacyjne do profilu ryzyka i oczekiwań rynku.

Współpraca Quantee i Zurich Insurance Group

– Współpraca z Zurich Insurance Company, wiodącym globalnym ubezpieczycielem, jest najlepszym świadectwem przełomowych rozwiązań i wartości, jaką zapewnia oprogramowanie do wyceny Quantee – mówi Dawid Kopczyk, CEO i Co-Founder Quantee.

– Quantee zapewnia elastyczną platformę, która łączy tradycyjne i oparte na sztucznej inteligencji techniki, obsługując potrzeby użytkowników. Co więcej, oferuje konfigurowalne podejście integracyjne, które dobrze pasuje do naszej mapy drogowej technologii, umożliwiając nam spełnienie zarówno obecnych, jak i przyszłych potrzeb biznesowych – mówi Christian Westermann, szef grupy AI w Zurich.

Polskie Quantee współpracuje z takimi podmiotami jak TUW, InterRisk, hiszpańskie DKV Seguros, czy kanadyjskie Red River Mutual. W 2021 roku insurtech nawiązał też współpracę z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego – nadzorca wykorzystuje technologię spółki do weryfikacji wycen rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.