Konkurs dla startupów specjalizujących się w obszarach AI driven services, data monetization, open banking i credit scoring został rozstrzygnięty. Firma Cashy, która zajęła pierwsze miejsce, otrzymała nagrodę finansową w wysokości 10 tys. dolarów. Ponadto zwycięski startup uzyska również wsparcie biznesowe, między innymi w zakresie kontaktów z klientami SAS, którym będzie mógł zaprezentować swoje pomysły podczas specjalnie zaaranżowanych spotkań.

Cashy

Na podium Cashy, Upswot i Placeme

Zwycięski startup Cashy oferuje firmom platformę do aktywnego i automatycznego składania ofert wcześniejszej płatności ich kontrahentom w zamian za kilkuprocentową premię. Użytkownicy systemu mogą dzięki temu generować oszczędności, a dostawcy otrzymują pieniądze wtedy, kiedy ich potrzebują. Nowatorskie rozwiązanie ma być alternatywą dla mikrofaktoringu.

Kolejne miejsca w konkursie zajęły ukraińsko-amerykański startup Upswot oraz polski startup Placeme. Upswot oferuje platformę dla klientów mid-market do pobierania, integrowania, mapowania i analizowania autoryzowanych danych z różnych kategorii aplikacji biznesowych, z których regularnie korzystają małe i średnie firmy. Placeme jest narzędziem online, które dostarcza kompleksowe wskaźniki dotyczące zachowań i ścieżek klientów w świecie rzeczywistym. W taki sposób Placeme pomaga zespołom marketingowym i sprzedażowym planować skuteczne działania.

Startupy, które znalazły się na podium, otrzymają darmowy dostęp do technologii SAS na okres 6 miesięcy. Istotnym wsparciem będzie również mentoring ze strony ekspertów SAS w postaci warsztatów oraz cotygodniowych konsultacji w okresie jednego miesiąca.

Polska zagłębiem startupów

Wśród ośmiu finalistów Startup Cup znalazły się aż cztery firmy z Polski. Pozostałe projekty pochodziły z Norwegii i Wielkiej Brytanii, a jeden projekt to wspólna inicjatywa innowatorów z Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Konkurs został zorganizowany przez firmę SAS, lidera analityki i AI, w partnerstwie z korporacyjnym „Company Builderem” The Heart oraz firmą Mastercard.

/Fintek.pl