Montis Capital to polski fundusz, który dysponuje środkami rzędu 156 mln PLN – z czego ok 78 mln zł pochodzi od PFR Ventures. Założycielami funduszu są trzej menadżerowie z międzynarodowym doświadczeniem – Łukasz Dziekoński, Wojciech Szwankowski i Tomasz Poniński.

Skriware pozyskał 6 mln zł od funduszu Montis Capital

Wspomniane dofinansowanie to kolejny sukces Skriware na przestrzeni ostatnich tygodni. W maju startup został wybrany na jednego z globalnych partnerów Microsoft, a gigant z Redmond ma wesprzeć polską spółkę w rozwijaniu autorskich rozwiązań edukacyjnych.

Skriware powstał w 2015 roku z inicjatywy Daftcode. Startup rozwija swój autorski ekosystem edukacyjny oparty o technologię druku 3D i cieszącą się coraz większą popularnością metodykę STEAM – akronim od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics. Stworzone przez Skriware roboty uczą programowania dzieci z 25 krajów świata.

Na czele warszawskiego startupu stoi CEO Karol Górnowicz (zdjęcie powyżej). Już wkrótce firma zaoferuje nowy produkt, dzięki któremu dzieci będą rozwijać umiejętności STEAM nie tylko w szkole, ale także w domu, łącząc zabawę z nauką.

Pierwszy zewnętrzny kapitał startup pozyskał w ramach akcji crowdfundingowej w serwisie Kickstarter, która przyniosła blisko 50 tys. dolarów. Do tej pory spółka rozwijała swoją technologię między innymi dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, finansowaniu z prywatnego funduszu Infini, oraz chińsko-brytyjskiego akceleratora Forge.