SunRoof tworzy dachy solarne 2w1 i rozwiązania umożliwiające zdecentralizowaną produkcję energii przez właścicieli domów. Firma oferuje technologię, która zastępuje tradycyjny dach i instalowane osobno panele fotowoltaiczne. Aplikacja SunRoof pozwala na monitorowanie i zarządzanie produkcją oraz zużyciem energii w budynku.

SunRoof planuje dalszy rozwój w Europie

Pozyskane od inwestorów 70 mln zł ma pomóc SunRoof przede wszystkim w umocnieniu wiodącej pozycji w Szwecji, Niemczech oraz Polsce. Obok Klima Energy Transition Fund z grupy Alantra, spółce dodatkowy kapitał zapewniły fundusze Inovo VC, SMOK Ventures, Alfabeat i Level2 Ventures, a także aniołowie biznesu – m.in. szwedzki przedsiębiorca Jon Olsson.

Współzałożycielem i CEO SunRoof jest Lech Kaniuk – przedsiębiorca, który budował takie marki jak Delivery Hero, PizzaPortal, czy iTaxi. Pomysłodawcą dachów solarnych i założycielem spółki jest Karol Kaniuk, który pierwotnie rozwijał SunRoof w Szwecji. W rozwój startupu zaangażowani są także Marek Zmysłowski i Rafał Plutecki (były szef Google for Startups w regionie CEE).

– Misją SunRoof jest nie tylko umożliwienie właścicielom domów produkcji prądu na własne potrzeby, ale też wkład w rozwój zielonej infrastruktury energetycznej. Bardzo się cieszę, że w realizacji tej misji pomaga nam Klima, zapewniając kapitał, ale też pomagając w budowie relacji ze strategicznymi partnerami. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli jeszcze szybciej rozwijać zdecentralizowany system zielonej energii, dostępny dla klientów w całej Europie – mówi Lech Kaniuk, Co-Founder i CEO SunRoof.

W ciągu ostatnich dwóch lat zespół SunRoof powiększył się z 10 do ponad 130 osób. W najbliższym czasie startup planuje zatrudnienie kluczowych pracowników, w tym COO i managerów, którzy pomogą w szybkiej ekspansji w nowych krajach od przyszłego roku.