Kontomatik to fintech oferujący rozwiązania z zakresu otwartej bankowości w Polsce. Dane uzyskane dzięki jego API mogą zostać wykorzystane do m.in. identyfikacji tożsamości klienta, czy też szczegółowej oceny zdolności kredytowej. Na wdrożenie usługi Kontomatik zdecydował się w sierpniu br. startup Plenti działający na rynku wynajmu elektroniki użytkowej.

– PragmaGO jest kolejnym przykładem firmy, która dostrzegła potencjał otwartej bankowości i zdecydowała się wdrożyć takie rozwiązanie z myślą o klientach. Cieszę się na tę współpracę i wierzę, że PragmaGO z naszym wsparciem będzie odnosić sukcesy na rynku. Myślę, że śmiało mogę także powiedzieć, że stosowanie otwartej bankowości w branży finansowej powoli staje się standardem – komentuje Patryk Pietrzak, Członek Zarządu w Kontomatik.

PragmaGO wykorzysta rozwiązania otwartej bankowości

PragmaGO jest instytucją finansową działającą na polskim rynku, która świadczy usługi dla firm. Aby otrzymać finansowanie w PragmaGO należy uzupełnić internetowy wniosek, zweryfikować firmę online oraz potwierdzić warunki umowy poprzez wpisanie kodu dostarczanego SMSem. W ramach współpracy partnerskiej od lipca br. spółka oferuje finansowanie w uproszczonym procesie dla sprzedawców Allegro. 

Dzięki współpracy z Kontomatik klienci PragmaGO zyskali kolejną metodę weryfikacji. Polega ona na zalogowaniu się do konta firmowego poprzez usługę Kontomatik. Rozwiązanie to jest łatwiejsze i szybsze, ale także może odblokować wyższy limit finansowania niż w przypadku weryfikacji za pomocą zwrotnego przelewu.

– Jesteśmy zadowoleni z produktu oferowanego przez Kontomatik, szczególnie, że jest to usługa 2 w jednym co oznacza: szybką weryfikację tożsamości oraz możliwość dopasowania oferowanego produktu poprzez dane wykorzystywane do oceny kredytowej. Takie rozwiązanie poprawia proces klienta (jest szybszy, wymaga mniej działań) oraz zwiększa nasze możliwości dokładniejszej oceny, jak również dopasowania oferty z uwagi na pozyskane dane – tłumaczy Krzysztof Nadolski, Risk Manager w PragmaGO S.A.