Promocja obejmująca bezpłatne prowadzenie konta firmowego przez 2 lata jest skierowana do nowych klientów biznesowych banku. Mogą z niej skorzystać podmioty krajowe, w tym: osoby fizyczne prowadzące lub otwierające w okresie trwania promocji jednoosobową działalność gospodarczą, jak również spółki cywilne lub osobowe, prowadzące księgowość uproszczoną lub będące rolnikiem indywidualnym. Promocja trwa do końca października bieżącego roku.

Każdy, kto spełni warunki promocji, nie tylko zyska bezpłatne prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes przez dwa lata, ale także otrzyma do 2000 zł premii. Dla przykładu bank wypłaca 200 zł za spełnienie warunków połączenia Pekao24 z platformą księgową „Księgowość z Żubrem”, a premię do 600 zł można zdobyć dokonując płatności na sumę minimum 500 zł miesięcznie, otrzymaną do rachunku kartą debetową Mastercard lub aplikacją PeoPay.

Bank Pekao S.A. umożliwia całkowicie zdalne otwarcie konta firmowego osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy wypełnić wniosek online za pośrednictwem aplikacji PeoPay lub bankowości elektronicznej Pekao24. Za pomocą jednego wniosku online klient może założyć także działalność gospodarczą wraz z kontem firmowym. Bez konieczności wizyty w urzędzie, zostaje mu nadany m.in. NIP, REGON oraz wysyłane jest zgłoszenie do ZUS.

Bezpłatne terminale płatnicze w Banku Pekao

W ramach oferty specjalnej na terminale POS, nowi i dotychczasowi klienci biznesowi Banku Pekao mogą skorzystać z bezpłatnej dzierżawy i serwisu pierwszego terminala płatniczego przez dwa lata w ramach programu „Polska Bezgotówkowa”. Aby skorzystać z tej oferty, klient nie może w ciągu ostatnich 12 miesięcy przyjmować płatności kartami oraz musi po raz pierwszy być beneficjentem programu „Polska Bezgotówkowa”. W ramach promocji trwającej do końca października br., klienci spełniający jej warunki, mają dodatkowo możliwość otrzymania premii do 600 zł po przyjęciu na terminal POS płatności na kwotę min. 1000 zł miesięcznie.

Klienci nie spełniający warunków przystąpienia do programu „Polska Bezgotówkowa” oraz nie dzierżawiący w ciągu ostatnich 12 miesięcy terminali płatniczych od Banku Pekao S.A., mogą w ramach oferty specjalnej dzierżawić terminal płatniczy za 1 zł przez 2 lata.

Oferta specjalna trwa do 31 października br. W jej ramach klient biznesowy może otrzymać terminal płatniczy wyglądem oraz sposobem obsługi przypominający niewielki smartfon. Terminal MiniPOS PAX A50 oferuje ekologiczne rozwiązanie w formie e-potwierdzeń, a czas pracy zamontowanej baterii bez podłączenia do ładowania jest nawet kilkukrotnie dłuższy niż w innych terminalach – czytamy w komunikacie.

„Księgowość z Żubrem”

Posiadanie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością prowadzenia księgowości. Bank Pekao umożliwia dostęp do „Księgowości z Żubrem” w bankowości elektronicznej Pekao24. „Księgowość z Żubrem” to platforma księgowa online przeznaczona dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy albo skorzystać z pomocy profesjonalnych księgowych, a wystawianie faktur jest zawsze bezpłatne i nielimitowane.

Klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy zdecydują się do 31 grudnia br. na pakiet „Księgowość self-service” otrzymają go bezpłatnie na 2 lata wraz z pakietem kursów o podstawach księgowości i marketingu online oraz poradnikiem o dotacjach. Natomiast jeśli podejmą decyzję o skorzystaniu z pakietu obsługi księgowej „Komfort”, otrzymają dodatkowo bezpłatny dostęp do rozszerzonego pakietu „Biznes” na 2 lata wraz z pakietem kursów rozszerzonym o tematy związane z finansami i windykacją oraz dostępem do corocznego webinaru o zmianach w systemie podatkowym.

Oprócz powyższych produktów i usług, klienci Banku Pekao S.A. mogą otrzymać finansowanie na konkurencyjnych warunkach. Do 30 września br. mogą skorzystać z promocji obejmujących kredyty w rachunku bieżącym, pożyczki na dowolny cel związany z prowadzeniem firmy lub spłatę zobowiązań kredytowych, czy konsolidację kredytów i pożyczek. Jeżeli natomiast nowy klient firmowy uruchomi kredyt bądź pożyczkę w złotych w wysokości min. 100 000 zł z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego albo Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego oraz spełni warunki obowiązującej do końca października br. promocji, może otrzymać jednorazowo 600 zł premii.