Wystarczy w aplikacji PeoPay wysłać prośbę o przelew do osoby z listy swoich kontaktów w telefonie. Gdy znajomy ją zaakceptuje, pieniądze w czasie rzeczywistym trafią na konto nadawcy. Z rozwiązania mogą korzystać klienci już od 13. roku życia. Operacje są realizowane w systemie BLIK.

Nowość w aplikacji PeoPay. Prośba o przelew BLIK

Klienci organizują zrzutki najczęściej w formie gotówki lub w formie przelewu (również na telefon). Przelewy na telefon BLIK są funkcjonalnością, która dynamicznie zyskuje na popularności. Prośba o przelew BLIK, która została udostępniona w aplikacji PeoPay, pomaga klientom zarządzać grupowymi finansami w różnych życiowych sytuacjach, np. gdy mają do zapłacenia wspólny rachunek, gdy pożyczają lub są komuś dłużni pieniądze lub gdy zbierają pieniądze na określony cel – czytamy w komunikacie.

Jak skorzystać z prośby o przelew? Należy zalogować się do aplikacji i wejść do zakładki „Płatności”, kliknąć opcję „Prośba o przelew” i wybrać odbiorcę z listy swoich kontaktów. Na liście automatycznie pojawiają się znajomi, którzy korzystają z BLIKA i mają uruchomioną tę funkcję. Następnie wpisujemy kwotę oraz tytuł rozliczenia, np. „pizza” lub „prezent” i naciskamy „Wyślij”.

Kolejny krok należy do banku, który wysyła na telefon odbiorcy powiadomienie o przesłanej do niego prośbie o przelew. Na zaakceptowanie prośby w swojej aplikacji znajomy ma 72 godziny – a po jej realizacji pieniądze natychmiast trafią na konto osoby, która wysłała prośbę o przelew. Rozliczeń można dokonywać pomiędzy klientami różnych banków, które udostępniają tę usługę.

Ponadto w ramach prośby o przelew w PeoPay użytkownik może zarówno wybrać grupę kontaktów, dzielić rachunek na równe kwoty lub określić ich wysokość dla poszczególnych odbiorców. Nadawca może uwzględnić również siebie w podziale wydatków.

Usługa jest bezpłatna. W ramach jednej prośby o przelew można przelać do 500 zł, a dziennie do 1000 zł. Każdego dnia można wysłać do 30 próśb o przelew. Limit ten można wykorzystać do wysłania jednej prośby do 30 osób lub podzielić na mniejsze prośby.