24 kwietnia użytkownicy aplikacji Jakdojade korzystający systemów iOS i Android otrzymali funkcję „Kup bilet”, która po wyszukaniu bezpośredniego przejazdu pociągami PKP Intercity przekierowuje na stronę przewoźnika do systemu e-IC, w którym wyświetlany jest od razu pociąg, na który klient chce zakupić bilet.

Bilety PKP Intercity i aplikacja Jakdojade

W przyszłości przycisk „Kup bilet” dostępny będzie również na stronie internetowej jakdojade.pl. Zakup biletu staje się dużo prostszy i bardziej intuicyjny, a nowa funkcja znacząco ułatwia planowanie trasy dla pasażerów podróżujących między miastami – czytamy w komunikacie.

– Wprowadzenie planera było początkiem rozwoju trybu międzymiastowego. Rozszerzanie funkcjonalności związanych z podróżowaniem koleją jest dla nas kluczowe. Nawiązanie współpracy z PKP Intercity i uruchomienie przekierowania pomiędzy naszą aplikacją, a stroną przewoźnika, to pierwszy krok w kierunku sprzedaży biletów kolejowych – mówi Bartosz Burek, prezes Jakdojade.

W przyszłości PKP Intercity planuje udostępnić opcję bezpośredniego zakupu biletów w aplikacji Jakdojade. Obecnie bilety na pociągi przewoźnika można kupić w takich aplikacjach jak mPay, e-podroznik.pl, KOLEO oraz SkyCash.

PKP Intercity dodaje także nowe funkcje do swojej aplikacji mobilnej. W ostatnim czasie pasażerowie zyskali m.in. możliwość graficznej rezerwacji miejsc i płatności Apple Pay.