Nie ma wątpliwości, że obecna sytuacja na rynku kredytowym jest trudna. Kryzys, inflacja oraz wysokie stopy procentowe to nie są korzystne zjawiska dla tego sektora. Szczególnie mocno dotknięty tego typu problemami jest segment kredytów hipotecznych. Cierpią także firmy z rynku pośrednictwa finansowego. Co można zrobić, aby przeciwdziałać obecnej sytuacji? Jak będzie wyglądał ten rynek w najbliższym czasie? W rozmowie z Pawłem Komarem pokuliliśmy się o zarysowanie tego, jak rynek ten może wyglądać w roku 2023 i 2024.

Co planuje Notus Finanse?

W podcaście porozmawialiśmy także o samej działalności Notus Finanse. Co oferuje spółka? Jak firma wykorzystuje nowoczesne technologie? Jakie ma plany rozwoju na najbliższe miesiące? Paweł Komar, prezes zarządu Notus Finanse, zdradził, że jednym z głównych celów firmy jest postawienie na edukacje klientów. Notus chce także postawić na akwizycje, a zdaniem Pawła Komara konsolidacja tego rynku wydaje się naturalnym kierunkiem w najbliższym czasie.

Notus Finanse jest jedną z największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Spółka skupia się głównie na produktach hipotecznych i ubezpieczeniowych. Notus posiada kilkadziesiąt oddziałów na terenie całego kraju. Zespół ekspertów finansowych liczy ponad 1500 osób.

Z Pawłem Komarem rozmawiał Rafał Tomaszewski, redaktor naczelny Fintek.pl. Podcast można obejrzeć na YouTube. Wersja audio jest dostępna na SpotifySoundcloud oraz Apple Podcast. Pozostałe materiały znajdziecie także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.