Dzisiaj w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez BIGDATABOX, na której pojawili się wiodący przedstawiciele branży. Celem wydarzenia było zaprezentowanie rozwiązania i perspektyw rozwoju projektu. To platforma nie tylko dla wypożyczalni samochodów, ale także dla firm oferujących usługi carsharingu.

Na Fintek.pl pisaliśmy o Rentbase już na początku maja.

Usługa dla carsharingu i nie tylko

To platforma umożliwiająca wzajemną wymianę informacji o naruszeniach dokonywanych przez klientów wynajmujących pojazdy. Wymiana następuje pomiędzy firmami będącymi uczestnikami projektu.

Serwis umożliwia zasilanie i pobieranie takich informacji jak, m.in.: dane o najmach,, odrzuconych transakcjach i zadłużeniach u innych przedstawicieli branży Rent a Car.  Wymiana informacji w czasie rzeczywistym jest kluczowa dla tego sektora. W praktyce wygląda to tak, że gdy przychodzi klient, to musi zostać zweryfikowany tak szybko jak to możliwe. System Rentbase może pobierać dane z różnych baz – na przykład z Biur Informacji Gospodarczej. Firma wypożyczająca auto pozyska wiedzę na temat tego jakimi danymi do tej pory posługiwał się klient w innych wypożyczalniach i jakie wnioski o najem składał.

Z bazy można korzystać przez API, dedykowaną stronę www i aplikację mobilną.

To rozwiązanie bardzo wyczekiwane przez rynek. Przede wszystkim z powodu takich problemów jak przywłaszczanie pojazdów, pozakontraktowe przekraczanie granic, dewastacje, kolizje, nieterminowe zwroty czy zadłużenia.

Zarząd BIGDATABOX, operatora systemu RENTBASE, zapewnia, że jednym z kierunków rozwoju firmy jest integracja rozwiązania w innych sektorach gospodarki.