Polski startup RevDeBug opatentował w Stanach Zjednoczonych rozwiązanie, które ułatwia i skraca wykrywanie oraz naprawę błędów w oprogramowaniu. Korzysta z niego już m.in. Rossmann, a także Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Obecnie spółka planuje skupić się na sprzedaży swojego produktu do banków, firm ubezpieczeniowych i dużych sieci sklepowych.

Zmiany personalne mają przyspieszyć zdobywanie nowych klientów i wejście na amerykański rynek. Marcin Rosati, przewodniczący rady nadzorczej RevDeBug, w przeszłości m.in. CEO Media Markt Polska  i dyrektor zarządzający InPostu jest przekonany, że startup ma szansę zostać polskim jednorożcem i osiągnąć wycenę w wysokości 1 mld dolarów.

Marek Szmigiel nowym prezesem RevDeBug

Od kilkunastu lat Marek Szmigiel związany jest z sektorem nowoczesnych technologii oraz telekomunikacji. Na stanowisku dyrektora sprzedaży krajowej w GTS Poland (obecnie T-Mobile) zarządzał większością aktywności rynkowych operatora. Jako dyrektor sprzedaży w firmie Vector Solutions, odpowiadał za całość komercyjnych działań spółki, w tym otwieranie nowych rynków i reorganizację sprzedaży.

– Cieszę się, że rozpoczynam przygodę biznesową w jednym z najciekawszych nowych przedsięwzięć w zakresie oprogramowania. Naszym głównym celem jest odkrycie dla klientów w Stanach Zjednoczonych i Europie naszego przełomowego narzędzia, które skutecznie przyspiesza proces naprawy błędów w oprogramowaniu, obniża koszty i poprawia efektywność działów IT, a co za tym idzie – całych organizacji – mówi Marek Szmigiel, nowy prezes RevDeBug.

RevDeBug ma również nowego wiceprezesa oraz nowego dyrektora ds. sprzedaży. Na obu stanowiskach rozwój firmy wspomogą doświadczeni specjaliści – Łukasz Kędziora oraz Călin Mureşan. Łukasz Kędziora wcześniej pracował m.in. w banku BGŻ i grupie kapitałowej ATS S.A. Z kolei Călin Mureşan rozwijał dział sprzedaży w Netguru.