Usunięto elementy, które klienci wskazywali jako wprowadzające szum. W interfejsie, z jasną hierarchią funkcji, umieszczono to co przydatne do codziennych finansów. Liczba klientów w Polsce korzystających z aplikacji wzrosła w ciągu roku o połowę (od VIII 2022 do VIII 2023). Od maja dołączyło do Revolut pół miliona Polaków – czytamy w komunikacie.
Nowa wersja aplikacji Revolut – co się zmienia?
Nowy design aplikacji Revolut 10 ma ułatwić codzienny obrót pieniędzmi. Powstał z myślą o tych, którzy używają go regularnie lub traktują jako swoje konto główne – aby płacić, wysyłać, odbierać, dzielić, śledzić, odkładać, ustalać limity, wymieniać, oszczędzać, czy inwestować.
Wersja 10 zapewnia uproszczony wgląd do wszystkich posiadanych środków w jednym miejscu. Z ekranu startowego można przejść do każdego z kont i każdej z kart, także produkty inwestycyjne i usługi związane ze stylem życia są łatwo dostępne. Nowa odsłona aplikacji to także swoboda zmian wyglądu aplikacji, głównego motywu, widżetów na stronie startowej, wyboru tła i tapet zgodnie z aktualnym nastrojem.
Revolut uporządkował produkty i nazewnictwo. Przykładowo, Sejfy Vault zmieniły nazwę na Pockets. “Kieszonki” można tworzyć, nazywać i odkładać do nich środki na różne cele. Mogą być współdzielone (jak kiedyś sejfy grupowe), ale nie są oprocentowane. W tej sekcji znajduje się też “kieszonka”, do której wpada cashback np. z wydatków kartą Ultra. Z kolei produkty oszczędnościowe np. oprocentowane konta w EUR trafiły do osobnej sekcji o nazwie Oszczędności. Wspólnym mianownikiem produktów w tej sekcji jest wypłata odsetek.
Nowa wersja aplikacji to również szybszy dostęp do przelewów, wydatków, oszczędności i inwestycji: nowa strona startowa skraca czas dostępu do produktów – przelewy lokalne i międzynarodowe, akcje, towary, fundusze indeksowe ETF, kryptowaluty, wszystko ma być pod ręką.