Fintech umożliwi mieszkańcom Miasta Lwa płatności za granicą w ponad 150 walutach, wymianę walut w aplikacji po atrakcyjnym kursie i wypłaty z zagranicznych bankomatów bez prowizji do kwoty 350 dolarów singapurskich (SGD) dla użytkowników Standard i do 700 SGD dla klientów Premium.

Revolut oficjalnie dostępny w Singapurze

Rezydenci Singapuru będą mogli korzystać z przelewów zagranicznych z przewalutowaniem po korzystnym kursie i bez ukrytych opłat. Do dyspozycji będą mieli 14 subkont walutowych, w tym subkonto EUR, USD, GBP, AUD i SGD. Revolut planuje w najbliższych miesiącach podwoić liczbę subkont i uzupełnić listę dostępnych walut o m.in. indyjskie rupie (INR), malezyjski ringgit (MYR) i filipińskie peso (PHP).

Mieszkańcy Singapuru będą mogli błyskawicznie i bezpłatnie przesyłać pieniądze innym użytkownikom Revolut w Europie i Australii. Revolut planuje już niebawem udostępnić usługę klientom na kontynencie amerykańskim, w USA i Kanadzie. Fintech planuje zrobić to jeszcze w tym roku.

W 2018 roku Revolut założył w Singapurze swój hub na region Azji i Pacyfiku. Od tego czasu lokalny zespół powiększył się do 20 osób. Fintech zamierza w najbliższych miesiącach powiększyć go trzykrotnie. Tak jak wspomnieliśmy na początku, za ekspansję Revoluta na rynku azjatyckim odpowiada Polak, Jakub Zakrzewski.

Zanim zasilił szeregi brytyjskiego fintechu, Zakrzewski rozwijał jako Head of Growth biznes firmy Easyship, spółki portfelowej funduszu venture capital 500 Startups, która wygrała nagrodę Technology Company of the Year 2017 w Hong Kongu. Dołączył do niej w 2015 roku jako jeden z pierwszych pracowników.