Za każdą transakcją kupna stoi zakup realnego, fizycznego towaru, który jest przechowywany u zaufanego partnera, dostawcy usług w zakresie obrotu metalami szlachetnymi – czytamy w komunikacie.

Handel Platyną i Palladem w aplikacji Revolut

Revolut uruchomił funkcję do handlu towarami i ekspozycję na złoto (Au) w marcu 2020 r. Trzy miesiące później uzupełnił ją o ekspozycję na srebro (Ag). Złoto i srebro miały stać się powszechnie posiadanymi towarami wśród użytkowników aplikacji. Teraz fintech podjął decyzję o dodaniu do oferty platyny (XPT) i palladu (XPD).

Metale szlachetne dostępne są w aplikacji Revolut, w sekcji Produkty majątkowe, w zakładce Towary. Klienci mogą handlować ekspozycją na złoto, srebro, platynę i pallad, dzięki dostępowi do danych z rynku podawanych w czasie rzeczywistym przez partnera Revolut.

Za każdą transakcją kupna ekspozycji na platynę lub pallad stoi zakup realnego, fizycznego metalu XPT lub XPD, który jest przechowywany u dostawcy usług w zakresie obrotu metalami szlachetnymi. Jak w przypadku złota i srebra, tak w przypadku platyny i palladu, ekspozycję na wybrany towar można przesyłać w aplikacji między klientami Revolut lub wymienić na waluty fiat lub kryptowaluty, w celu dokonania płatności.

Ponadto, Revolut oferuje funkcję automatycznej wymiany, gdzie klienci mogą ustalić określoną cenę po której chcą kupić lub sprzedać ekspozycję na pallad lub platynę. W takim wariancie, aplikacja sama dokona transakcji gdy rynek osiągnie ustalony poziom cenowy.

Klienci Revolut mogą uzyskać dostęp do ekspozycji na platynę i pallad niezwłocznie po aktualizacji aplikacji do najnowszej wersji i wybraniu danego metalu w sekcji Produkty majątkowe, w zakładce Towary.

Inaczej niż waluty fiat, platyna i pallad nie są aktywami regulowanymi w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority ani gwarantowane przez regulacje e-money (EMI). Revolut nie oferuje fizycznej dostawy metali szlachetnych do klienta. Jak w przypadku każdego rodzaju inwestycji, należy wziąć pod uwagę ryzyko utraty kapitału.