W komunikacie rozesłanym do klientów Revolut wyjaśnia, że zmiany w regulaminie mają sprawić, że będzie on bardziej zrozumiały i przejrzysty. Przy okazji tych korekt wprowadzono także prowizje za wypłaty gotówki kartą kredytową. O sprawie jako pierwszy napisał serwis Cashless.pl.

Revolut wprowadza prowizję za wypłatę gotówki kartą kredytową

Od 31 października klienci Revolut za wypłatę gotówki z bankomatu przy użyciu karty kredytowej zapłacą prowizję w wysokości 5,99% wartości transakcji. Do tej pory tego typu operacje były darmowe, jeśli użytkownik zmieścił się w oferowanym limicie. W planie Standard taki limit wynosi obecnie 5 transakcji miesięcznie lub osiągnięcie wartości wypłat na poziomie 800 PLN. Po przekroczeniu tego limitu użytkownik musi zapłacić prowizję 2% (minimum 5 zł od każdej wypłaty).

Prowizja wprowadzana przez Revoluta od 31 października będzie jedną z najniższych na rynku, ale jest to dość istotna zmiana dla klientów. Warto zaznaczyć, że wypłaty przy użyciu kart debetowych pozostają bez zmian.

Co jeszcze znalazło się w zaktualizowanym regulaminie? Revolut usunął zapis mówiący o tym, że zamknięcie konta przez Revolut uniemożliwia klientowi otwarcie nowego konta Dodatkowo fintech zamieścił zapis umożliwiający uzyskanie informacji o koncie po jego zamknięciu. Doprecyzowano także przysługujące klienta prawo do odstąpienia od umowy z Revolut w ciągu 14 dni.