Na zdjęciu: Karolina Kubala, Senior Employer Branding Manager w krakowskim biurze Revolut
Jeszcze na początku roku 2024 Revolut zatrudniał nieco ponad 8 tys. osób. Do końca tego roku zatrudnienia ma wzrosnąć do 11,5 tys. osób, a więc o 40 procent. Dzieje się to w czasie, gdy wiele firm technologicznych i finansowych podejmuje decyzje o wstrzymaniu rekrutacji lub redukcji zatrudnienia. Instytucja finansowa planuje dalszy rozwój zespołów ds. Sprzedaży, Obsługi Klienta i Financial Crime, gdzie powstaje wiele nowych stanowisk (ale nie tylko tam).
Revolut wzmacnia zespół
– Zatrudniając nową osobę za każdym razem zastanawiamy się, w jaki sposób pomoże nam ona wywrzeć pozytywny wpływ na codzienne życie naszych klientów. 10 tysięcy osób w zespole to powód do radości, ale nasze plany rekrutacyjne sięgają dużo dalej. Priorytetem dla nas pozostaje poszukiwanie najlepszych na rynku talentów, w wielu specjalizacjach, na całym świecie – mówi Karolina Kubala, Senior Employer Branding Manager w krakowskim biurze Revolut.
W biurze, zdalnie, hybrydowo
W Polsce Revolut umożliwia pracę w biurze i hybrydową (w Krakowie) oraz w pełni zdalną (w ). Kandydaci mogą aplikować niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki temu, firma zyskuje dostęp do szerszej puli talentów, rekrutuje w całym kraju i daje większą elastyczność co do miejsca i trybu pracy niż tradycyjne organizacje. W 2023 roku firma uzyskała wyróżnienie Great Place to Work w Polsce i 7 innych krajach. Revolut otrzymał w zeszłym roku ponad 1 milion aplikacji o pracę.
Czy praca w biurze jest passé? Zgodnie z niepublikowanymi wcześniej wynikami badań Revolut (z końca 2023 roku) tylko co czwarty spośród 1000 zapytanych Polaków potwierdził, że pracuje codziennie w biurze (26%). Niższy odsetek odpowiedzi był jedynie w Australii i Belgii (po 18%). Pozostali respondenci w Polsce wskazali, że pracują hybrydowo (16%), różnie w zależności od grafiku (10%), nigdy nie bywają w biurze (12%), lub nie mają w ogóle pracy biurowej (35%).