Rive to platforma dla sprzedających i kupujących nieruchomości. Startup powstał w 2017 roku w Finlandii pod nazwą Kodit.io. Jako jeden z pierwszych w Europie zaoferował usługę iBuyingu, czyli szybką sprzedaż mieszkania za gotówkę. Osoby, które zdecydują się skorzystać z iBuyingu, sprzedają mieszkanie bezpośrednio do Rive.

Co oferuje platforma Rive?

Rive dostarcza szereg narzędzi i usług dla osób, które chcą sprzedać lub kupić nieruchomość. To przede wszystkim informacje o rynku aktualizowane w czasie rzeczywistym, szybka wycena mieszkania lub domu, wspomniany iBuying, biuro nieruchomości i usługi renowacji mieszkań. Na wybranych rynkach w ofercie jest także Rive Pay – usługa rent-to-own, umożliwiającą wynajem nieruchomości z możliwością jego wykupu w przyszłości.

Fiński startup planuje kontynuować rozwój swojej działalności w Polsce. Rive oferuje na polskim rynku szybką wycenę mieszkań, iBuying, usługi brokerskie, a także Rive Fix. Usługi renowacji mieszkań są dostępne zarówno dla osób, które przygotowują nieruchomość do sprzedaży, jak i dla tych, którzy chcą odnowić lub zmienić styl swojego domu. Obejmują one projektowanie wnętrz, remont i jego nadzór.

Rive jest obecny w Finlandii, Hiszpanii i Polsce, zatrudniając łącznie ponad 300 osób, z czego 50 nad Wisłą. Firma w ostatnim roku sprzedała mieszkania o wartość ponad 1,4 mld złotych (300 mln euro). Rive przejął też cztery spółki z rynku nieruchomości, w tym Domus Nova w Polsce oraz dwie platformy rent-to-own.

– Cieszymy się, że IDC Ventures będzie nas wspierać w realizacji misji usprawnienia procesu sprzedaży i zakupu mieszkania oraz pomocy milionom ludzi w zmianie nieruchomości, a w konsekwencji, całego życia. Z nowym kapitałem i nową marką jesteśmy gotowi, by przyspieszyć nasz organiczny i nieorganiczny rozwój w Europie – mówi Kalle Salmi (na zdjęciu), założyciel i CEO Rive.