Cryptiony to dostawca aplikacji ułatwiającej rozliczenie podatku od kryptowalut. Warto przypomnieć, że od dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia walut wirtualnych należy zapłacić 19% podatek dochodowy. Cryptiony ze swoim rozwiązaniem zakwalifikowało się do ścisłego finału Fintech Startup Areny, konkursu dla innowacyjnych startupów.

Bartosz Milczarek, CEO i co-founder Cryptiony w rozmowie opowiedział o planach spółki na przyszłość. Ujawnił, że Cryptiony myśli o ekspansji zagranicznej oraz uruchomieniu rundy seed jeszcze w tym roku.

Rynek kryptowalutowy przyciąga kolejne podmioty

W podcaście poruszono również takie zagadnienia jak edukacja klientów w kontekście kryptowalut, trendy w obszarze usług wspierających rynek kryptowalutowy oraz podejście giełd względem tego typu rozwiązań. Okazuje się, że rośnie zainteresowanie obszarem kryptoaktywów wśród fintechów i banków, również tych obecnych w Polsce.

– Widać, że obraz na rynku w ostatnim czasie się zmienił. O ile jeszcze w 2018 roku takie podmioty jak Visa czy Mastercard były przeciwne wejściu na rynek kryptowalut to teraz, aby nie przeoczyć rosnącego boomu widać, że mocno wkroczyły na ten rynek (…) i współpracują z podmiotami kryptowalutowymi – mówił Bartosz Milczarek.

Wszystkie podcasty Fintek.pl znajdziecie na YouTube, SpotifySoundcloud i Apple Podcast. Materiały są dostępne także pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YT: