Signius to platforma do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dzięki strategicznej współpracy z Authologic, Signius zapewnia jednorazową weryfikację tożsamości każdego nowego użytkownika, oferując bezpieczeństwo i eliminując potencjalne fraudy – czytamy w komunikacie.

Tym samym Signius dołączy do innych podobnych rozwiązań dostępnych na rynku. Chodzi o elektroniczny podpis mSzafir, udostępniany przez Krajową Izbę Rozliczeniową, czy aplikację eDO App od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Podpis nawet w minutę

Po założeniu konta i przejściu obowiązkowej, jednorazowej weryfikacji tożsamości – za pomocą wideo weryfikacji lub poprzez bankowość elektroniczną – użytkownik może podpisać wiele dokumentów jednocześnie. Umowy można podpisać nawet w minutę. Signius umożliwia także podpisywanie jednego dokumentu przez wiele osób oraz ustalanie kolejności podpisujących.

– Nasza platforma umożliwia podpisywanie dokumentów całkowicie online, zgodnie z eIDAS, w pełni prawomocnie – z każdego miejsca, bez dodatkowych urządzeń, takich jak czytniki czy karty oraz bez konieczności instalowania aplikacji. Dzięki szybkiemu oraz uproszczonemu procesowi finalizacji umów z natychmiastową zdalną weryfikacją tożsamości, nasi użytkownicy mogą liczyć na wyższą konwersję sprzedaży w transakcjach B2C czy B2B – mówi Jack Piekarski, CEO Signius.

– Cieszymy się ze współpracy z platformą Signius, która pozwala przekazywane z naszego systemu dane – takie jak imię i nazwisko – automatycznie wykorzystywać do potwierdzenia tożsamości użytkownika, eliminując z góry wszelkie potencjalne oszustwa czy nieścisłości – dodaje Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.

Co oferuje platforma Signius?

Platforma Signius oferuje dwa modele zastosowania. Wersja Professional to usługa w chmurze dla użytkowników i organizacji, które chcą podpisywać dokumenty elektronicznie –  online, w szybki, bezpieczny i prawnie wiążący sposób.

Z kolei Signius Enterprise to platforma do cyfrowego zarządzania umowami, elektronicznego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości klienta (KYC) zgodnej z eIADS oraz procedurami AML (Anti-Money Laundering) – oferowana w różnych opcjach wdrożenia: usługi SaaS/Cloud, hybrydowej lub lokalnej konfiguracji. Signius Enterprise integruje się z większością systemów DMS, ECM & BPM. W ramach tego modelu Signius oferuje dopasowanie brandingu platformy do wymagań klienta.

Platforma właśnie wystartowała, użytkownicy mogą już założyć bezpłatne konto wchodząc przez stronę www.signius.eu i korzystać z nowego podpisu elektronicznego.