Od kilku lat działania banku mocno skupiają się na cyfryzacji i unowocześnianiu usług mobilnych. Wdrożenie podpisu elektronicznego mSzafir w Pekao S.A. ma związek z obserwowanym już od dłuższego czasu wzrostem zapotrzebowania klientów na dostęp do nowoczesnych usług cyfrowych.

mSzafir dostępny jest obecnie w dwóch wariantach

Kwalifikowany podpis elektroniczny to uniwersalne narzędzie. Rozwiązanie to jest cyfrowym odpowiednikiem podpisu odręcznego, a jego stosowanie reguluje unijne rozporządzanie eIDAS. To sprawia, że dokument sygnowany takim kwalifikowanym podpisem jest respektowany we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

mSzafir jest w pełni cyfrową usługą, która nie wymaga od użytkownika instalowania lub konfigurowania dodatkowego oprogramowania. Bank Pekao S.A. jest kolejnym na naszym rynku dostawcą tożsamości w usłudze mSzafir. Rozwiązanie obecnie dostępne jest w dwóch wariantach.

W zależności od indywidualnych potrzeb i planowanej częstotliwości użytkowania, klient może skorzystać z jednorazowej wersji (do podpisania pojedynczego dokumentu) lub takiej z długim terminem ważności (rok lub dwa lata). Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający podpisanemu dokumentowi długotrwałą wartość dowodową.

Dostawcą mSzafir jest KIR, czyli sektorowy hub technologiczny i ważny podmiot infrastruktury polskiego systemu płatniczego. KIR od 30 lat odpowiada za rozliczanie płatności detalicznych w Polsce. Instytucja opracowuje także i wdraża usługi, które podnoszą poziom digitalizacji procesów, zarówno w sferze komercyjnej, jak i w sektorze publicznym.