Konkurs Business Angel of the Year to inicjatywa Klubu Aniołów Biznesu COBIN Angels, która powstała w celu promocji inwestycji anielskich w startupy. Aniołowie biznesu to inwestorzy prywatni, którzy angażują prywatny kapitał w innowacyjne projekty biznesowe – startupy.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez szybki formularz tutaj: https://bit.ly/BAY2023

Konkurs Business Angel of the Year 2023

W konkursie zostaną nagrodzeni Aniołowie Biznesu, Fundusz Venture Capital. Po raz pierwszy w historii konkurs nagrodzi także najlepszy startup, który będzie miał możliwość zaprezentować swój projekt przed setkami inwestorów w trakcie uroczystej Gali Finałowej Business Angel of the Year 2023. Zwycięski projekt otrzyma także pakiet dodatkowych usług, w tym dedykowany mentoring ekspercki.

W ramach trwającego etapu nominacji inwestorzy mogą zgłaszać siebie lub innych aniołów biznesu, a także startupy i fundusze VC. Zespoły założycielskie startupów zaproszone są do zgłaszania swoich projektów do konkursu i nominowania aniołów biznesu i inwestorów, którzy udzielili im wsparcia w formie inwestycji kapitałowej. Zgłoszenia można wysyłać już tylko do 10 stycznia.

Oceny zgłoszeń konkursowych przeprowadzi Kapituła, która dokładnie analizuje przedstawione kandydatury pod względem udanych inwestycji, zaangażowania we współpracę ze startupami oraz aktywności w promocji inwestycji aniołów biznesowych. W skład Kapituły wchodzą doświadczeni inwestorzy i przedsiębiorcy, a także laureaci poprzednich edycji konkursu BAY. Na czele Kapituły Konkursowej stanie Wiktor Namysł, doświadczony anioł biznesu, ex Managing Partner w firmie McKinsey, obecnie pełniący funkcję General Partnera w funduszu Orbit Capital CEE.

Kapituła Konkursowa wyłoni zwycięzców w trzech głównych kategoriach: „Anioł Biznesu Roku”, „Anioł Biznesu – Debiutant Roku” oraz „Fundusz Venture Capital”.

Kto ma szanse na wygraną?

W dwóch dodatkowych kategoriach, „Anioł Biznesu – Nagroda Ekosystemu” oraz „Najlepszy Startup”, laureatów wybiorą sami uczestnicy rynku poprzez głosowanie publiczne. COBIN Angels zachęca wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w procesie wybierania najbardziej innowacyjnego startupu oraz anioła biznesu, który w najwyższym stopniu przyczynił się do rozwoju rynku inwestycji aniołów biznesowych.

Należy zwrócić uwagę, że Kapituła ocenia kandydatury wyłącznie na podstawie przesłanych zgłoszeń. Inwestorzy i projekty, które nie zostaną zgłoszone poprzez oficjalny formularz, nie będą zaproszeni do dalszych etapów konkursu.

– Celem konkursu jest promowanie roli aniołów biznesu, wspieranie startupów i stymulowanie rozwoju całego ekosystemu. Naszym celem jest zwiększenie liczby innowacyjnych firm w Polsce i zapewnienie im efektywnego funkcjonowania. Wierzymy, że inwestorzy, oprócz oczekiwania na zwroty z inwestycji, powinni aktywnie wspierać rozwój startupów. Konkurs jest doskonałą okazją do pokazania, jak być wyjątkowym aniołem biznesu, oferując wsparcie spółkom i ich założycielom nie tylko finansowe, lecz także doradcze i poprzez budowanie wartościowego networku. Cieszymy się, że w tym roku nagrodzimy także najbardziej innowacyjny startup. Wykorzystamy zainteresowanie mediów i przede wszystkim inwestorów do promocji innowacyjnego startupu z naszego rynku. Czekamy na zgłoszenia! – mówi Dominik Krawczyk, CEO COBIN Angels i członek Kapituły Konkursowej.

Laureaci, Finaliści i Paneliści poprzedniej edycji Konkursu Business Angel of the Year 2022, podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się na parkiecie Sali Notowań Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Dalsze informacje na temat konkursu „Anioł Biznesu Roku 2023” można znaleźć na specjalnej zakładce na stronie internetowej COBIN Angels i dedykowanym wydarzeniu na portalu Linkedin. Organizator zaprasza do nominacji, śledzenia wydarzenia i udziału w dalszych etapach konkursu, także w głosowaniu publicznym w kategoriach Najlepszy Startup i Nagroda Ekosystemu dla Anioła Biznesu. W ubiegłorocznej edycji konkursu w głosowaniu otwartym oddano prawie 2000 głosów.