W ramach programu „Obsługa bez barier” Santander Bank Polska wprowadził w 90% swoich bankomatów co najmniej jedno udogodnienie. Mam tu na myśli udźwiękowienie, tryb wysokiego kontrastu, wygaszenie ekranu lub oznaczenia w alfabecie Braille’a. Obecna sytuacja na świecie wymaga jednak, aby w ramach udogodnień zaimplementować język ukraiński. I tak też się stało!

Język ukraiński dostępny w bankomatach Santandera

Do tej pory można było z nich korzystać w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Od teraz dołącza do nich piąty, a po ukraińsku dostępna będzie obsługa na infolinii, aplikacja mobilna, bankowość elektroniczna, strona internetowa oraz bankomaty.

Co zrobić, aby włączyć język ukraiński w bankomacie Santander? Wystarczy, że w głównym menu, które pojawia się tuż po włożeniu karty i wpisaniu PINu, wciśniemy klawisz ENGLISH/DEUTSCH/ESPAÑOL/УКРАЇНСЬКА i wybierzemy „УКРАЇНСЬКА”.

– Obsługujemy ponad 300 tys. klientów z Ukrainy. Stąd też nasze ułatwienia dla tej grupy. Poprzez wprowadzenie dodatkowego języka chcemy zapewnić osobom posługującym się językiem ukraińskim możliwość wygodnego korzystania z bankomatów – mówi Barbara Pawlicka, odpowiedzialna za wdrożenie w Santander Bank Polska.