Ekorozwiązania z roku na rok stają się coraz bardziej popularne m.in. dzięki polityce zielonego wzrostu realizowanej przez Unię Europejską, która wpływa na rozpowszechnienie proeokologicznych działań w państwach członkowskich. Według danych ze strony głównej polskiego programu „Czyste Powietrze”, od 19 września 2018 roku do 22 kwietnia br. złożono już ponad 427 tys. wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę opiewającą na ok. 7,5 mld zł.

Eko-dom z dotacją z programu „Czyste Powietrze”

Celem inicjatywy jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, czyli poprawa jakości powietrza. Dzięki dotacji z programu „Czyste Powietrze” klienci Santander Consumer Banku mogą uzyskać nawet do 37 000 zł dofinansowania.

Zarówno obecni jak i nowi klienci Santander Consumer Banku mogą składać wniosek o kredyt na ekorozwiązania dla domu w wysokości od 10 do 100 tys. zł z dopłatą nawet do 37 tys. zł. Z kredytu z dofinansowaniem mogą skorzystać właściciele domu jednorodzinnego lub wydzielonego w nim lokalu mieszkalnego z odrębną księgą wieczystą. Jak to zrobić?

Wystarczy zainteresować się konkretnym ekorozwiązaniem, które planujemy wprowadzić w swojej przestrzeni domowej. Według warunków programu „Czyste Powietrze” może to być m.in. ocieplenie domów z wymianą okien i drzwi, mikroinstalacja fotowoltaiczna, czy rezygnacja z tzw. kopciucha na rzecz ekologicznego źródła ciepła.

Następnie należy udać się do oddziału Santander Consumer Banku i złożyć wniosek o Kredyt gotówkowy Czyste Powietrze z dotacją. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, klient wypełnia i wysyła wniosek o dopłatę z programu z pomocą pracownika banku.

Beneficjent ma 18 miesięcy na realizację swojego ekoplanu. Okres liczy się od czasu złożenia wniosku o dopłatę. Kwota dotacji zostanie wypłacona na częściową spłatę kapitału kredytu po zakończeniu przedsięwzięcia. Rozliczenie dotacji zostanie dokonane na podstawie faktur z wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej.