– Po raz dwunasty z rzędu SAS znalazł się w kwadrancie liderów w raporcie Gartner Magic Quadrant for Data Quality Tools, uzyskując wysokie oceny w kategoriach kompletna wizja rozwoju technologii oraz możliwość jej realizacji.

Podejmując strategiczne decyzje biznesowe przedsiębiorstwa w coraz większym zakresie polegają na danych, dostrzegając jednocześnie, że błędne lub niekompletne informacje mogą mieć istotny wpływ na rozwój organizacji i jej przychody – mówi Todd Wright, Senior Product Marketing Manager for Data Management w SAS. Narzędzia SAS do zarządzania jakością danych umożliwiają organizacjom podejmowanie decyzji, którym mogą ufać. Wspieramy firmy w całym procesie zarządzania jakością danych, upraszczając profilowanie i identyfikację problemów, umożliwiając podgląd danych oraz ustalenie powtarzalnych procesów w celu utrzymania wysokiej jakości informacji.

Czytaj także: Analityka zmienia świat – SAS Forum 2017

Liderzy rynku w zakresie zarządzania jakością danych

Według firmy Gartner: wymienieni w raporcie liderzy rynku oferują wszechstronne rozwiązania w zakresie zarządzania jakością danych, które obejmują między innymi procesy parsowania, standaryzacji, czyszczenia, profilowania i interaktywnych wizualizacji. Liderzy rozumieją dynamicznie zmieniające się trendy rynkowe, analizują i tworzą innowacyjne strategie rozwoju oraz dostarczają nowatorskie produkty w odpowiedzi na oczekiwania rynku.

W portfolio produktów SAS do zarządzania jakością danych znajdują się rozwiązania SAS® Data Management i SAS® Data Quality.

  • SAS Data Managementto kompleksowe rozwiązanie zbudowane w oparciu o SAS Platform wyposażone w zaawansowane funkcje zarządzania jakością danych, które wspiera organizacje w rozwoju, integracji oraz zarządzaniu danymi. Bez względu na to, gdzie dane są przechowywane – od standardowych systemów do platform Hadoop – SAS Data Management pomaga organizacjom w uzyskaniu dostępu do danych potrzebnych do wypracowania zasad zarządzania informacją w ramach całej organizacji.
  • SAS Data Qualityzapewnia dobrej jakości dane poprzez wsparcie tradycyjnych oraz nowych platform do pozyskiwania informacji – takich jak Hadoop, Impala, Amazon Redshift. Poprawiając jakość danych w miejscu, gdzie są przechowywane, SAS zapewnia szybszy i bezpieczniejszy dostęp do informacji. W czasach, gdy dane nieustannie wpływają i wypływają z organizacji, przedsiębiorstwa polegają na rozwiązaniach SAS, chcąc stworzyć powtarzalne procesy, które pozwalają na budowanie i utrzymywanie zbiorów danych wysokiej jakości.

Czytaj także: Hong Kong w pogoni za sąsiadami

Wprowadzona pod koniec 2017 roku najnowsza wersja SAS Platform opiera się na doświadczeniu SAS w dziedzinie jakości danych. Narzędzie SAS Data Preparation upraszcza i przyśpiesza dostęp do danych i proces ich integracji bez potrzeby znajomości języka programowania. Umożliwia wgląd oraz przygotowanie wysokiej jakości danych do analizy dla jeszcze szerszej grupy użytkowników w przedsiębiorstwie.

*Gartner, Inc., Magic Quadrant for Data Quality Tools, 24 October 2017.

/SAS