W Polsce, jak podaje raport ZBP InfoDok, tylko w I kwartale 2022 r. oszuści podjęli 1915 prób ataków z wykorzystaniem przejętych danych osobowych. Wyłudzenie loginu i hasła pracownika w sieci w każdym przypadku niesie ze sobą przykre konsekwencję, jednak w środowisku chmurowym, w którym aplikacje są ze sobą mocno zintegrowane, może oznaczać katastrofę.
– W chmurze jedno poświadczenie tożsamości może otworzyć dostęp do wielu systemów i aplikacji, dlatego to właśnie odpowiednie i skuteczne zarządzanie tożsamością ich użytkowników musi stanowić fundament jej zabezpieczeń – mówi Krzysztof Góźdź, Sales Manager w Secfense.
Broker Secfense w ofercie Chmury Krajowej
Partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej ma pomóc Secfense zbudować większą rozpoznawalność technologii User Access Security Broker w Polsce. Natomiast OChK dzięki tej współpracy dywersyfikuje ofertę usług dostępnych w modelu chmurowym. Secfense umożliwia wdrożenie silnego uwierzytelniania bez konieczności nabywania infrastruktury informatycznej.
Wspólne działanie z OChK pozwoli również oferować klientom na polskim rynku kompleksowe, zaawansowane i przede wszystkim bezpieczne środowisko IT w chmurze dla każdego biznesu – czytamy w komunikacie.
– Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować klientom Chmury Krajowej znaczną poprawę poziomu zabezpieczenia tożsamości pracowników i użytkowników ich systemów wewnętrznych i aplikacji. Secfense User Access Security Broker to wygodna, łatwa w implementacji – bo nieingerująca w kody – technologia nagradzana i sprawdzona już w największych i najbardziej wymagających instytucjach, m.in. w komercyjnych i spółdzielczych bankach – komentuje Krzysztof Góźdź.
Secfense jest ambasadorem stosowania w organizacjach otwartego i darmowego standardu FIDO2. To alternatywa dla tradycyjnych metod uwierzytelniania, oparta na idei passwordles, czyli rezygnacji z hasła. Na wdrożenie technologii dostarczanej przez Secfence zdecydował się już m.in. BNP Paribas Bank Polska.