Aplikacja eDO App daje możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny. Aby móc skorzystać z rozwiązania eDO App wystarczy posiadać dowód osobisty z warstwą elektroniczną oraz smartfon z modułem NFC. Potwierdzenie tożsamości z eDO App, poprzez e-dowód, odbywa się w sposób automatyczny.

Współpraca Signius i eDO App

Signius dostarcza rozwiązanie do zdalnego podpisywania dokumentów oferując jednocześnie różne modele wdrożenia – wersję online, integrację poprzez API i wdrożenie lokalne – on-premise. Usługi Signius są zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS, co sprawia, że mają one pełną moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej.

Dzięki współpracy z eDO App, na platformie Signius wkrótce pojawi się możliwość weryfikacji tożsamości poprzez dowód elektroniczny. Obok wideoweryfikacji i potwierdzenia tożsamości poprzez bankowość elektroniczną, będzie to kolejna metoda weryfikacji dostępna na platformie Signius, dzięki której będzie można uzyskać dostęp do podpisu elektronicznego.

– Współpraca z eDO App to dla nas bardzo ważny krok w kierunku upowszechniania usługi podpisów elektronicznych. Dzięki wprowadzeniu kolejnej – obok wideoweryfikacji i bankowości elektronicznej – zdalnej metody weryfikacji tożsamości nasi klienci będą mogli jeszcze szybciej, bezpieczniej i wygodniej skorzystać z naszej platformy – mówi Jack Piekarski, CEO Signius S.A.